top page

اولین تیزر رسمی ویندوز 11

شرکت مایکروسافت تاریخ 11 ژوئن (3تیر) را برای ارایه سیستم عامل جدید خود به نام ویندوز 11 مشخص کرده است. طبق تصاویر منتشر شده در فضای مجازی می توان نگاه جامع از طراحی ظاهری این دستاورد جدید داشت.

اولین نکته مورد توجه ، منوی Start و نوار وظیفه است که در مرکز قرار دارند، به نظر می رسد شبیه macOS اپل باشد. همچنین یک تنظیم وجود دارد که اگر شما واقعا تغییر را دوست ندارید ، می توانید منوی شروع و نمادهای نوار وظیفه را به سمت چپ حرکت دهید، جایی که همیشه بوده اند.

منوی Start با سرعت بالاتری نمایش داده می شود و این ویژگی را در ورژن ویندوز 10 ایکس مشاهده کرده ایم. در واقع ، بسیاری از گزینه های طراحی که در ویندوز 10 ایکس  منتشر نشده در ویندوز 11 قابل مشاهده است. در بخشی از این تغییرات Live Tiles با آیکون های شفاف ساده تر جایگزین می شود.

علاوه بر این ، منوی استارت به طور کلی ساده شده است، برنامه های پین شده ، پرونده های اخیر و دسترسی سریع تر به دکمه های راه اندازی مجدد و خاموش را در خود جای داده است. آیکون ها دارای طراحی جدید با گوشه های گرد را نشان می دهد. حتی منوی استارت گوشه های گردی پیدا کرده است.

ویدئویی که در ادامه مشاهده می کنید، نمایی کلی از اجرا و طراحی ظاهری ویندوز 11 را نشان می دهد.

 

علی رغم فاش شدن قابل ملاحظه از ویندوز11 ، ما کاملاً مطمئن هستیم که علاوه بر ظاهر، در عملکرد نیز برتری های قابل ملاحظه ای نسبت به ویندوز10 را مشاهده خواهیم کرد، بنابراین باید منتظر رویداد مایکروسافت باشیم تا اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

محصولات مرتبط